74 : 77

Pierwszy mecz dla Stelmetu

Sobota, 06 Maja 2017 03:38 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
W pierwszym meczu pierwszej rundy play-off Polpharma przegrała ze Stelmetem 82:71.

Stelmet rozpoczął od prowadzenia 4: 0 .Potem zaczęły wpadać wszystkie trójki zielonogórzan i przewaga szybko wzrosła do 14 punktów a nasza obrona dość  łatwo dawała się ogrywać gospodarzom. Pierwsza kwarta kończyła się wynikiem 20: 8 dla Stemetu.

Podobnie wyglądał początek drugiej kwarty. Stelmet grał swoje,  zdobywając punkty i utrzymując 15- 14 punktowe prowadzenie. U nas było za dużo strat. Dopiero od stanu 35: 20 zanotowaliśmy serię  9:0 i zbliżyliśmy się do mistrza Polski na 6 punktów. Odpowiedź gospodarzy była szybka i  na przerwę schodziliśmy z wynikiem 42: 34 , wygrywając jednak kwartę 26: 22.

W trzeciej kwarcie gospodarze wzięli się do odrabiania strat , uzyskując znów 12 punktowe prowadzenie, ale odpowiedź Kociewskich Diabłów znów zmniejszyła przewagę do 6 punktów- 46: 40. Gospodarze do końca tej części meczu utrzymywali ośmiopunktowe prowadzenie- 58: 50. A nam brakowało przede wszystkim punktów Milesa. Trzecia kwarta-  na remis 16: 16.

Czwartą kwartę rozpoczął Zamojski celną trójką. I potem było podobnie jak w poprzednich kwartach. Stelmet utrzymywał przewagę 8-9 punktową. Na cztery minuty przed końcem zniwelowaliśmy przewagę do 5 punktów 71:66, ale potem znów Trójka Kelatiego i kolejna Florence oddalała nas od rywali. Jeszcze odpowiedź Mirkovića  za trzy i za dwa na 79: 71. Jednak to już była ostatnia minuta i gospodarze , zdobywając kolejne punkty, wygrali 82:71.
Dla Polpharmy najwięcej punktów zdobyli dziś - 15 Paliukenas i 15 Mirković i 14 Diduszko.

Szkoda pierwszej kwarty, kiedy Stelmet punktował nas trójkami  a my nie potrafiliśmy skutecznie odpowiedzieć. Zabrakło tez puntków Sajusa I Milesa – nie zdobyli żadnego ! Gramy dalej już w niedzielę i oby bez kompleksów.