74 : 77

Wiktoria w Sopocie

Sobota, 11 Marca 2017 22:40 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Kociewskie Diabły zasłużenie pokonały zespół Trefla  Sopot w Ergo Arenie 88: 85. Przegraliśmy jedynie czwartą kwartę, gdy gospodarze rzucili się do odrabiania strat.

Pierwsza kwarta była wymianą punkt  za punkt , ale to nasz zespół kontrolował sytuację, choć trójki sopocian niwelowały przewagę to po dziesięciu minutach  prowadziliśmy  27: 24.

Podobnie wyglądała kwarta druga . Dobrze punktowali - Sajus i Mirković, zwiększyliśmy swoją przewagę po akcji Fliegera i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 52: 45.

Na początku trzeciej kwarty najlepszy zawodnik sopocian – Ireland dziurawił nasz kosz, ale punkty Milesa i Davisa pozwalały utrzymać dziewięciopunktową przewagę. Zarówno dobrze spisywała się obrona  jaki atak. I po trójce Diduszki było  nawet 15 punktów przewagi.  Również pięcioma punktami wygraliśmy trzecią kwartę i przewaga przed ostatnią częścią meczu zaczynała wyglądać na w miarę bezpieczną.

Jednak goście rzucili się wtedy do odrabiania strat i przegraliśmy zdecydowanie czwartą kwartę 23 : 14, ale dzięki wcześniejszej przewadze i dobrej grze Fliegera,  kontrolowaniu gry dowieźliśmy zwycięstwo do końca .

Najwięcej punktów zdobył dziś kapitan zespołu Marcin Flieger – 20 a Martynas Sajus przy jedenastu punktach zebrał aż 12 piłek.

Sopot był dziś nasz . Kibice słusznie śpiewali : ,,Gramy u siebie !”. Kilkuset fanów Kociewskich Diabłów stworzyło Kociewskie Piekło dziś  w pięknej  Ergo Arenie, która zakwitła na niebiesko ze zwycięskim okrzykiem – ,,Polpharma wygra mecz!”