74 : 77

Siarka pod kontrolą

Poniedziałek, 20 Lutego 2017 21:51 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Zdecydowane i pewne zwycięstwo odniosły Kociewskie Diabły na wyjeździe w spotkaniu Siarką Tarnobrzeg  77: 62.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki ,,punkt z punkt” , początek jednak należał do nas i po akcjach Fliegera było 6: 2. Tarnobrzeżanie nie odpuszczali i po pierwszej kwarcie prowadzili 20: 16.

Wtedy Polpharma dzięki dobrej grze Milesa zanotowała serię 8: 0  , wychodząc na prowadzenie . Gospodarzom udało się jeszcze doprowadzić do remisu , ale doskonała gra Sajusa dawała nam przewagę 37: 32, której nie oddaliśmy już do końca meczu.
Trzecia kwarta to powiększające się prowadzenie naszego zespołu. Trafiali – Sajus , Miles i przewaga wzrosła do szesnastu  punktów 56 : 40 po trzydziestu minutach gry.

A na początku czwartej kwarty nawet do dwudziestu, gdy prowadziliśmy 60: 40. Jeszcze gospodarze zerwali się do odrabiania strat i zrobiło się trochę nerwowo , gdy zanotowali serię 6: 0 , ale to było wszystko, na co było ich stać w tym meczu. Czas wzięty przez naszego trenera uspokoił sytuację. Potem  Miles i Davis rzucili swoje ważne punkty i mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem.
Dwadzieścia punktów zanotowali dziś Miles i Sajus a jedenaście punktów i pięć zbiórek dołożył Davis.

Wielki szacunek dla tej garstki kibiców , którzy zdzierali gardła w dalekim Tarnobrzegu.

Ważna wygrana, walka o play – offy cały czas otwarta.