74 : 77

Kolejna ważna wygrana

Czwartek, 13 Kwietnia 2017 06:01 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Polpharma pokonała  nie bez trudu Polfarmex  Kutno 86: 72 i upragniona ósemka coraz bliżej.

Jechaliśmy na mecz do Kutna w roli faworytów, choć wiedzieliśmy , że Polfarmex  łatwo skóry nie sprzeda,  gdyż będzie bronił się przed spadkiem z PLK. Potwierdził to początek spotkania , gdy gospodarze z impetem zaatakowali  i objęli prowadzenie 10: 5. Potem udało się nadrobić stracone punkty i po dziesięciu minutach było 22: 21 dla kutnian.

W drugiej kwarcie seria 11: 0 pozwoliła wyjść Kociewskim Diabłom na prowadzenie 39: 28 i na koniec tej kwarty ostatecznie prowadzić 49: 41.
W trzeciej kwarcie początkowo udawało się utrzymać przewagę . Później jednak gospodarze po trójkach Kowalczyka i Grochowskiego doprowadzili do remisu 58: 58. Jednak świetnie dysponowany dziś Flieger zdobywał ważne punkty i kwarta ta kończyła się wynikiem 66: 60 dla Polpharmy.
Czwarta kwarta była nasza, świetnie kontrolowaliśmy mecz,   na niewiele pozwalając Polfarmexowi. Kolejne punkty Mirkovića i Fliegera przesądzały losy spotkania.

Marcin Flieger zdobył dziś 29 punktów , co jest jego rekordem życiowym. Kapitanie – szacunek ! Do tego dołożył trzy asysty. Świetny mecz rozegrał Mirković  , zdobywając 22 punkty.

Inne mecze w strefie play – off  ułożyły się dziś nie pod zespół Polpharmy , gdyż wygrali  zarówno Turów Zgorzelec i MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystko więc nadal w rękach i głowach naszych koszykarzy. Po przerwie świątecznej kolejny niezwykle ważny mecz w Starogardzie z AZS-em Koszalin, więc wszystkich widzimy na hali w Kociewskim Piekle.

A tymczasem dla kibiców i przyjaciół Polpharmy najlepsze życzenia świąteczne, dużo spokoju, pomyślności i wszystkiego dobrego.