74 : 77

Dziękujemy ! Dziękujemy! Dziękujemy!

Piątek, 12 Maja 2017 20:19 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Polpharma przegrała czwarty mecz fazy play - off  ćwierćfinałów ze Stelmetem Zielona Góra  74:77 i zakończyła sezon 2016/2017.

Pozwolę sobie dziś na nieco inną relacje pomeczową i komentarz.

1.    Mecz

Kto był dziś na hali doskonale wie , jak przebiegało spotkanie. Kto nie mógł być , będzie to krótka relacja. Prowadziliśmy przez cały mecz z  mistrzem Polski aż do połowy czwartej kwarty. Gra Kociewskich Diabłów prowadzona była bez respektu przed rywalem, mądrze, bardzo ambitnie , z pomysłem i skutecznie. Prowadziliśmy pięcioma , siedmioma, trzema , dziesięcioma punktami i choć Stelmet wykorzystywał każdy nasz błąd, zmniejszając przewagę, to coraz bardziej realne stawało się zwycięstwo Polpharmy. I byłoby to zasłużone zwycięstwo ! To był najlepszy mecz Polpharmy w tym sezonie – graliśmy jak równy z równym, a może nawet lepiej.
Fakt coś zacięło się czwartej kwarcie , gdy kilka akcji nie zostało zakończonych punktami i to , niestety, zemściło się w końcówce. Jednak kiedy na tablicy pojawił się remis , podjęliśmy znów rękawicę i mecz zrobił się wyrównany i wszystko mogło się zdarzyć jak dwa dni temu.
Nie pamiętam , aby kiedykolwiek trener Budziauskas tak wzburzył się , zdjął i rzucił marynarkę o parkiet. A tak się stało kiedy zielonogórzanie otrzymali po swojej akcji faul techniczny w ostatniej minucie meczu. Był tuż przy akcji , więc dobrze widział całą sytuację. Potem trójka Mokrosa i zabrakło nam czasu , aby jeszcze coś zmienić. Przegraliśmy wygrany mecz.  Sezon 2016/2017 został zamknięty.
Wypada jeszcze dodać – 24 punkty zdobył dziś Martynas Sajus, który przy mistrzach z Zielonej Góry brylował pod koszem.

2.    Kibice

Zrobili dziś niesamowitą atmosferę, doping był szalony. Kibice czuli, że dziś ta drużyna może wygrać mecz z faworyzowanym rywalem. Zawodnicy po każdym wejściu po przerwie witani byli brawami. Dziękujemy ! Jesteście wspaniali !
To jest coś więcej niż tylko przychodzenie na mecze. To jest ogromna pasja i takie trudne do nazwania uczucie. Zawodnicy i trenerzy dali z siebie w tym sezonie wszystko a może nawet więcej niż wszystko. I kibice to docenili. Piękne były chwile po meczu na parkiecie z drużyną i podziękowania od Klubu Kibica dla Budzika i Jarka Drewy. Warto tez wspomnieć o architekcie  tego sezonu – prezesie klubu- Jarku Poziemskim- dziękujemy !