74 : 77

Już 2: 0 dla Stelmetu

Niedziela, 07 Maja 2017 20:57 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Polpharma przegrała zdecydowanie drugi mecz w play – offach ze Stelmetem Zielona Góra 95: 80.

Polpharma ambitnie zaczęła spotkanie w Zielonej Górze . Objęła  prowadzenie 7: 2 i dalej grała swoje przy twardej defensywie, prowadząc jeszcze  w szóstej minucie 16: 9. Wtedy mistrzowie Polski wykorzystali proste i niepotrzebne straty i niecelne rzuty z dystansu Kociewskich Diabłów , doprowadzając  do remisu 18: 18.Po wymianie jeszcze punkt za punkt  w końcówce pierwszej kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie 23: 20.

Druga kwarta to skuteczna gra zielonogórzan , kontrola parkietu , podobnie jak w piątek. Stelmet wyszedł na prowadzenie  od czternastej minuty , kiedy było jeszcze na tablicy 30 : 29. Potem przewaga mistrzów Polski  zaczęła rosnąć , a my nie mogliśmy znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych gospodarzy, którzy wygrywali po dwudziestu minutach 47:40.

Trzecia kwarta to powiększająca się zdobycz punktowa Stelmetu przy naszej niemocy , chaosie, stratach i braku skuteczności . Stelmet pokazywał swoją koszykarską wyższość w każdym elemencie. Koniec tej kwarty to już wynik 69: 50 dla drużyny z winnego grodu.

Nic nie zmieniło się w ostatniej odsłonie meczu. Nasza ambicja to zbyt mało jak na mocny zespół Stelmetu. Zmniejszyliśmy rozmiary porażki  do piętnastu punktów.

Dla Polpharmy najwięcej punktów zdobyli dzisiaj- Miles 15 i Schenk 13.

Mistrzowie Polski zagrali po mistrzowsku, dając nam niezłą lekcję koszykówki. W środę przy zapewne pełnej hali i głośnym dopingu nie zabraknie nam woli walki i chęci sprawienia niespodzianki a jak wiemy w Kociewskim Piekle  zdarzyć się może wszystko.

Podziękowania dla garstki kibiców w dalekiej Zielonej Górze.