75 : 72

Energetyczne zwycięstwo

Niedziela, 09 Kwietnia 2017 08:14 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Po wspaniałym,  niezwykle emocjonującym meczu Polpharma pokonała Energę Czarnych Słupsk   83: 78. Kibice zgotowali swym ulubieńcom owacje na stojąco.

Obawialiśmy się tego meczu, gdyż z obozu Polpharmy dochodziły głosy o kontuzji Sajusa i Paliukenasa.Na  szczęscie Sajus wyszedł na parkiet a Paliukenas niestety pauzował.

Mecz derbowy to zacięta , wręcz otwarta walka punkt za punkt od samego początku. Goście punktowali głownie trójkami a Polpharma odpowiadała swoimi akcjami. Pierwsza kwarta kończyła się wynikiem 20: 19 dla słupszczan.

Nie mogliśmy poradzić sobie z ofensywnymi akcjami Czarnych w drugiej kwarcie  a nasz kosz dziurawili  celnymi rzutami Cesnauskis i Kravish brakowało  przede wszystkim w naszym zespole skuteczności. I po dwudziestu minutach goście prowadzili 46: 40.
W trzeciej kwarcie zaraz na początku Czarni odskoczyli na 13 punktów i sytuacja stawała się niebezpieczna. Polpharma niesiona dopingiem zerwała się do walki ,  notując serię 9: 0. Jednak to Czarni nadal prowadzili i kontrolowali sytuację.

O wszystkim zadecydowała czwarta kwarta. Kociewskie Diabły odrobiły w końcu  straty i mecz przy stanie 64: 64 zaczynał się jakby od początku. Kolejna seria , tym razem 7: 0. Pozwoliła wyjść w końcu na prowadzenie i powoli łapać tak ważne punkty z dystansu i z rzutów osobistych- Miles , Davis i Flieger , choć skuteczność tych ostatnich mogłaby być lepsza wciągu całego meczu .

Punktowali dziś – po 18 Sajus i Miles , 15 Flieger.

Trzeba dodać ,że już od początku meczu doping rozsadzał dziś halę. Prawdziwe Kociewskie Piekło, prawdziwe szaleństwo. Doping na stojąco ,żywioł w stu procentach. Tym bardziej ,że na hali spotkali się dziś najbardziej energetyczni  kibice w Polsce – oczywiście nasi i goście ze Słupska. Dziś my cieszyliśmy się ze zwycięstwa- prawdziwie energetycznego z Energą Czarnymi.

Gramy dalej , utrzymać tę koncentracje i poprawić skuteczność , gdyż  środę już mecz Kutnie.