75 : 72

Porażka z MKS Dąbrowa Górnicza

Niedziela, 02 Kwietnia 2017 20:59 | Krzysztpf Lassota
Polpharma - galeria

Polpharma przegrała ważny mecz w kontekście gry w play –off z MKS-em Dąbrowa Górnicza, choć jeszcze sprawa awansu do czołowej ósemki jest otwarta. Nie sprostaliśmy twardej obronie gości.

Mecz rozpoczął się od trójki Fliegera , ale MKS szybko doszedł do głosu i seria 10: 0 sprawiła ,że prowadzili 10: 3. Rzuciliśmy kilka trójek a po akcji Łukasza Diduszki był remis 14: 14 i za chwilę po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 16: 15. Było widać ,że nie będzie łatwo, gdyż  goście potrafili trzymać nas daleko od kosza.

Druga kwarta to niemal bokserska wymiana cios za cios i dopiero później po kolejnych punktach Milesa zbudowaliśmy przewagę 31: 23. Jednak MKS zniwelował ja do pięciu punktów i na przerwę schodziliśmy z  przewagą 34 : 29. Mecz nie był w tym momencie porywającym widowiskiem . Każda z drużyn czekała na błąd rywala.

Trzecia kwarta do dobra gra Kowalenki z ekipy gości i mimo zrywu Polpharmy – ważne punkty  Milesa i Mirkovića-  po trzydziestu minutach było już tylko 51: 48 dla Kociewskich Diabłów.

Z kretesem przegraliśmy czwartą kwartę 21 : 11. Już na początku goście objęli prowadzenie  i nasz zespół nie mógł  odrobić  strat . Zabrakło pomysłu na grę , skuteczności . Mecz zamknął ponownie Flieger,  rzucając ostatnią z sześciu trójek w tym meczu.

Flieger zdobył dzisiaj  22 punkty. Poniżej oczekiwań zagrał  pilnowany Miles  a Sajus szybko złapał trzy faule i sporo minut siedział na ławce.

Szkoda przegranej, która mogła ustawić nasz zespół na dobrym miejscu w tabeli. Słabszy mecz przytrafił się dzisiaj przeciwko dobrze zorganizowanej obronie gości. Ale gramy dalej , jeszcze ósemka jest w naszym zasięgu.
Kibice nie zawiedli a za tydzień emocje derbowe z Energą Czarnymi Słupsk.