Starogard Gd., Polska
74 : 77

King zdetronizowany

Sobota, 25 Marca 2017 20:23 | Redakcja
Polpharma wygrała bardzo, bardzo ważny mecz  z Kingiem w Szczecinie 67: 58. Walka o czołową ósemkę  nabiera prawdziwych rumieńców.

Pierwszą  kwartę zagraliśmy bardzo dobrze w obronie , na niewiele pozwalając gospodarzom. Świetnie grał Sajus .Po wyrównanym początku objęliśmy prowadzenie po rzucie Marcina Fliegera 13: 4 a cała kwartę wygraliśmy 17: 10.
W drugiej kwarcie role jakby się odwróciły . King zaczął mocniej bronić, sprawiając Kociewskim Diabłom kłopoty. Po tej części meczu prowadziliśmy 37: 35.
W trzeciej kwarcie powoli gospodarze odrobili straty głownie za sprawą Roberta Skibniewskiego i na ostatnią część meczu schodziliśmy przegrywając  50: 47.
W czwartej kwarcie seria 13: 1 pozwoliła nam odskoczyć na kilka punktów 61: 57 i skuteczną obrona po raz kolejny dowieźć dziewięciopunktową przewagę do końca.
Najlepszym zawodnikiem Polpharmy był dziś znowu Miles z 16 punktami, ośmioma zbiórkami i trzema asystami. Thomas Davis zdobył 13 punktów.
Jechaliśmy do Szczecina z nadzieją na wygraną , która pozwoli zrealizować pierwszy postawiony cel sezonu. Udało się. Teraz czas nareszcie na mecz na naszym parkiecie i z pewnością niemałe emocje.
Dziękujemy kibicom , którzy w Szczecinie dzielnie byli nami.