74 : 77

Mistrz za silny

Środa, 15 Marca 2017 21:14 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Przegraliśmy  w Zielonej Górze z mistrzem Polski Stelmetem 85: 72. Walka o play- offy toczy się jednak dalej.

Na początku pierwszej kwarty  mistrz Polski wypracował  sobie powoli przewagę 13 punktów i kontrolował mecz. Nie radziliśmy sobie pod koszem z twardą obroną gospodarzy i ta część meczu kończyła się wynikiem 25:15.

W drugiej kwarcie staraliśmy się odrobić straty , ale na niewiele pozwalali nam zielonogórzanie, choć pod koniec udało nam się zniwelować  przewagę do  sześciu punktów.

W trzeciej kwarcie Stelmet grał swoje i uzyskał przewagę 13 punktów. Polpharma nie radziła sobie w ofensywie. I w ostatniej części meczu przewaga wzrosła już do 21 punktów. Mecz był już rozstrzygnięty. Dobrze grał Jakub Schenk, ale mistrzowie tym razem na niewiele pozwalali Polpharmie.
I właśnie Schenk zdobył w  tym meczu 19 punktów i dołożył 6 asyst.

Przegrana z mistrzem Polski wstydu nie przynosi. Gramy dalej i szukamy zwycięstw w bezpośrednich meczach z rywalami do play- offów.