Brak danych
Piątek, 12 Maja 2017
godzina 17:45
Stelmet BC Zielona Góra
Starogard Gd., Polska
74 : 77

W gościnie u mistrza

Wtorek, 14 Marca 2017 18:35 | Redakcja
Polpharma - galeria
Polpharma - galeria
Po dobrych zawodach przeciwko Treflowi Sopot podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa czeka dużo trudniejsze wyzwanie: jutro zmierzą się w Zielonej Górze  ze Stelmetem, czyli mistrzem Polski.Gospodarze jutrzejszego meczu zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Zielonogórzanom zdarzają się wpadki, ale to wciąż najlepsza drużyna w Polsce, która w najważniejszych momentach nie zawodzi.

- Łukasz Koszarek to mózg zespołu. Od niego wszystko się zaczyna. Jeżeli myślimy o zwycięstwie, to musimy go zatrzymać – mówi Marcin Flieger, rozgrywający Polpharmy Starogard Gdański.

Kapitan „Kociewskich Diabłów” w żołnierskich słowach zdefiniował główny argument Stelmetu – Łukasz Koszarek jest liderem swojego zespołu, zawodnikiem, który swoim doświadczeniem i umiejętnościami indywidualnymi kilka razy ratował ‘skórę’ kolegom. Z równie wielkim szacunkiem starogardzianie patrzą na graczy podkoszowych. Djuriśić, Hrycaniuk czy też Dragicevic dominują fizycznie w PLK na pozostałymi graczami w sposób zdecydowany.

- Nasz zespół nie ma kompleksów. Stelmet przegrał kilka razy w tym sezonie, co oznacza, że mamy swoje szanse w starciu z nimi. Póki jest zero-zero, to każdy ma równie szanse – mówi Mindaugas Budzinauskas.

Argumentami Polpharmy w ostatnich, zwycięskich meczach, była waleczność oraz szybkość. Centrzy Stelmetu są co prawda silni fizycznie, ale nie tak szybcy i zwrotni jak Martynas Sajus i Uros Mirković. Starogardzianie walczyli w ostatnich meczach „na full”. W Ergo Arenie udało się dzięki temu złamać opór Trefla, wcześniej nie dały im rady faworyzowane Twarde Pierniki.

Mecz Stelmet Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański rozpoczyna się jutro o godzinie 19.00

Transmisja video: Emocje.TV

 
© 2008 - 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja 23 STUDIO.