74 : 77

Udany rewanż Rosy Radom

Niedziela, 26 Lutego 2017 20:17 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Polpharma przegrała wyjazdowy, rewanżowy mecz w Radomiu z Rosą 67:60. Nie udała się pogoń w czwartej kwarcie i musieliśmy uznać wyższość  gospodarzy.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się wymianą kosz za kosz . Rosa uzyskała minimalną przewagę 6:2 , ale Polpharma po akcjach Schenka , Sajusa i trójce Milesa prowadziła po dziesięciu minutach 20: 18.  Sajus miał już na koncie cztery faule i opuścił parkiet . Co znacznie osłabiało nasz zespół.

Kłopoty zaczęły się w drugiej kwarcie,  gdy gospodarze odskoczyli Kociewskim Diabłom po serii 13: 2 i zaczęli kontrolować mecz. Nasza odpowiedź  7: 0 pozwoliła jeszcze zbliżyć się na pięć punktów. Osobisty Brazeltona kończył jednak pierwszą połowę wynikiem 37: 31 dla radomian.

Podobnie wyglądała kwarta trzecia, Gospodarze na niewiele pozwalali naszym koszykarzom a trójka Witki dawała im prowadzenie 51: 36. Na parkiet wrócił Sajus , ale trzecia kwarta kończyła się wynikiem 56: 44 dla Rosy.

Pościg za wynikiem i dobra gra Polpharmy rozpoczęła się w ostatniej części meczu. Goście zanotowali serię 7: 0 , by później zbliżyć się po trójce Mirkovića na dwa punkty do zespołu Rosy - 59: 57 na trzy minuty przed końcem. Na tyle jednak pozwolili gospodarze , zdobywając w tym czasie pod rząd osiem punktów. Jeszcze trójka Schenka i koniec spotkania.

W Polpharmie najwięcej punktów zdobył dziś Uroś Mirković – 15 i zanotował cztery zbiórki.

Z pewnością szybkie cztery faule i brak Sajusa zaważyły na obrazie gry. Za tydzień z pewnością  trudny i emocjonujący mecz z Polskim Cukrem Toruń.
Niezawodni jak zawsze kibice Kociewskich Diabłów i tym razem byli na hali w Radomiu- dziękujemy !