74 : 77

Niesamowite !!!

Środa, 10 Maja 2017 21:52 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Polpharma pokonała w trzecim meczu fazy play-off mistrza Polski Stelmet Zielona Góra  65:63.

Mecz zaczął  się nerwowo, ale ambitniej weszła w niego Polpharma i po kilku minutach Stelmet oddał inicjatywę gospodarzom a dobra i agresywna obrona zapewniła nam prowadzenie po dziesięciu minutach gry 17:12.

Na początku drugiej kwarty podrażniony Stelmet zaczął odrabiać straty i dość szybko doprowadził do remisu i wyszedł na prowadzenie. Kociewskie Diabły straciły trochę swego impetu, zaczęły się powtarzać błędy z dwóch pierwszych spotkań , agresywniej grali tez zielonogórzanie. Wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie , ale po rzucie Milesa kwarta kończyła się wynikiem 37: 35 dla gości.

Trzecia kwarta znów okazała się słabsza w naszym wykonaniu. Stelmet odskoczył na 13 punktów i zdawał się kontrolować  mecz. Po trzydziestu minutach było 56: 43 dla mistrzów Polski.

Czwarta kwarta to znów nasza ambicja i wola walki , odrabialiśmy straty głównie rzutami wolnymi. Po punktach Milesa i Diduszki doszliśmy na trzy punkty zespół gości. A trójka Mirkovića doprowadziła do remisu. Trochę zaskoczony Stelmet zaczął się gubić. Kolejny raz spisała się nasza defensywa. W ostatniej akcji nie pomylił się Miles za ,,dwa” i zwycięstwo stało się faktem.

Po 16 punktów zdobyli dziś Mirković i Flieger.

Sensacja , tym bardziej ,że potrafiliśmy odrobić straty z tak mocnym rywalem Hala oszalała z radości. Mecz nr 4 w piątek. Gramy dalej !!!