57:68

Polpharma rozpuściła Polski Cukier Toruń

Sobota, 04 Marca 2017 21:55 | Krzysztof Lassota
Polpharma - galeria
Po fantastycznym meczu zespół Kociewskich Diabłów rozgromił Polski Cukier Toruń- lidera PLK 90:73. Emocje w Starogardzie  przeżywali w ostatniej kwarcie wszyscy kibice na stojąco.

Jednak jeszcze przed meczem wszyscy obecni uczcili minutą ciszy wiernego kibica starogardzian- śp. Janusza Lubawego ,,Gajowego”. Jeszcze ta niesamowita cisza trwała na parkiecie pięć minut, kiedy tylko słychać było sportowe obuwie zawodników. A potem zaczęło się Kociewskie Piekło.
Pierwsze minuty to wymiana ciosów i walka jak ostatnio punkt za punkt. Jednak po fantastycznej grze Milesa – jego trzech trójkach , serii  14: 0 i trójce Mirkovića Polpharma prowadziła 24:12 i rozpędzała się coraz bardziej.

W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się. Agresywna obrona gospodarzy , dobra gra i ważne punkty Paliukenasa i Fliegera dawały nam już 17 punktów przewagi i jeszcze trójka tego ostatniego w ostatnich sekundach  ustaliła wynik do  przerwy 45: 32.
Trzecia kwarta to nadal bezradny Polski Cukier i bardzo ofensywna, koncertowa Polpharma, która po rewelacyjnej grze Sajusa pod obiema tablicami , serii  14: 0 prowadziła już 73: 50.

Początek czwartej kwarty to wzrost przewagi – 75: 50, ale w tym momencie chyba zespół złapał małą zadyszkę  i  goście zaczęli gonić wynik. Głównie za sprawą Łukasza Wiśniewskiego przewaga zmalała do 9 punktów i zaczęło robić się nerwowo. Jednak nasi koszykarze wykrzesali z siebie resztki sił, mecz ten kosztował ich dużo zdrowia. Poobijany Marcin Flieger  i wolne Milesa, Diduszki  a  także debiutanckie punkty Poznańskiego i mecz zakończył się wynikiem 90: 73.

Anthony Miles zdobył dziś 27 punktów i zanotował 8 zbiórek, Sajus dołożył 17 punktów i 7 zbiórek.

Na pochwałę zasługuje dziś cały zespół za twardą grę obronną , ogromne serce do walki i pasję w grze. Wielkie zmęczenie ,ale szczęście  było widać na twarzach zawodników. Profesor Budzinauskas przygotował dziś swoją ,,bandę” perfekcyjnie. To był najlepszy mecz Polpharmy w sezonie. Jeżeli zaczniemy wygrywać na wyjazdach , play- offy zagoszczą w Starogardzie.

Szacun dla wszystkich kibiców. Doping jaki na koszykarskich halach zdarza się rzadko.